O nas

Poznaj Festiwal Bluesonalia

Konińskie Bluesonalia są jedną z najstarszych tego typu imprez w województwie wielkopolskim. Powstały w 1995 roku z inicjatywy osób, które w tej chwili są aktywnymi członkami Stowarzyszenia In Art, związanych wcześniej z lokalnym radiem "66" oraz Radiem Konin, środowiskiem muzycznym oraz nauczycielskim. Impreza miała wówczas formę przeglądu wykonawców bluesowych i blues- rockowych.

Idea

Celem Stowarzyszenia In Art było rozwinięcie niewielkiej, lokalnej imprezy muzycznej do rozmiarów Międzynarodowego Festiwalu Bluesowego o charakterze ogólnokrajowym, na który będą zapraszane największe gwiazdy zagraniczne i polskie. Cel ten został bardzo szybko osiągnięty - w ciągu sześciu lat Festiwal Bluesonalia rozrósł się na tyle, by zostać wpisanym na listę pięciu największych wydarzeń bluesowych w Polsce. Podczas Festiwalu Bluesonalia w Koninie niektórzy artyści, z czołowej listy światowego bluesa i rocka, wystąpili w Polsce po raz pierwszy, co dało szansę publiczności na uczestnictwo w unikatowych wydarzeniach muzycznych. Ideą Stowarzyszenia In Art jest działanie w zakresie kultury i sztuki na rzecz wszystkich melomanów chętnych do wzięcia udziału w organizowanych przez nas przedsięwzięciach.


Info Bluesonalia 2016

Tegoroczna impreza

Kiedy: 11 - 12 Listopada 2016.
Miejsce : CKiS - Dom Kultury "Oskard" w Koninie
ul. Adres: Aleje 1 Maja 7a,
Bilety: Karnet dwudniowy do nabycia w kasie CKiS - Dom Kultury "Oskard" w Koninie
lub online Kup bilet przez internet
Cena karnetu: 55zł - Duża Scena
Nie ma możliwości zakupu biletów na jeden wybrany dzień festiwalu
kontakt z nami: info@bluesonalia2016.pl

Rozkład Jazdy

Dzień pierwszy 11 listopada 2016 r

Mała scena start godz 18 .00 ( wstęp wolny )

NADMIAR – Polska

EDDIE ANGEL – Wielka Brytania

DUŻA SCENA Start godz 20.30

SMOKESTACK – Polska

NATALIA SIKORA „Buried Alive In The Blues” For Janis Joplin – Polska

Jam session – klub


Dzień drugi 12 listopada 2016 r

Mała scena start godz 18.00 ( wstęp wolny )

Harpiano Show & Neil Wilde – Wielka Brytania – Polska

Duża scena godz. 19.30

RUST – Polska

DEMIAN BAND – Argentyna – Hiszpania.

Jam session – klub


Kup bilet online


Artyści Bluesonalia 2016

Nadmiar


Nadmiar powstał w maju 1994 roku w Pile, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. Grupa jest laureatem festiwali: „RAWA BLUES” – Nagroda Publiczności, , „BLUES NAD BOBREM”– wyróżnienia indywidualne, „SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA”. Do tej pory zespół zagrał blisko 1000 koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą”, „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej, „RAWA BLUES” w Katowicach, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie, „Blues Meeting” w Toruniu występując u boku gwiazd polskiej jak i światowej sceny bluesowej. Zespół ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych. Obecnie zespół tworzą: Damian Michalski– śpiew, Maciej Maciołek – gitara basowa, Marcin Żmuda – gitara, Hania Brzezinska – perkusja, Sławomir Szpot – gitara. W kwietniu ubr. zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną „IMPREZA”. Na uwagę zasługuje również fakt, że wokalista zespołu – Damian Michalski – brał udział w V-ej edycji The Voice of Poland.

The Harpiano Show


The Harpiano Show tworzą dwaj muzycy: Neil Wilde, angielski pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów oraz Jakub Konieczko, polski harmonijkarz, wokalista, autor muzyki. Pierwsze spotkanie obu panów miało miejsce podczas częstochowskiego festiwalu Hot Jazz Spring w 2013 roku. Już następnego dnia po zawiązaniu znajomości Jakub zagrał gościnnie na harmonijce ustnej podczas festiwalowego koncertu Neila i to już wtedy pojawił się pomysł, aby stworzyć duet. Na tym festiwalu angielski muzyk grał również w duecie na dwa fortepiany z wybitnym polskim pianistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem Wojciechem Kamińskim. Nie była to jego pierwsza wizyta w Polsce, bowiem gościł tutaj już w 2012 roku na festiwalu Złota Tarka w Iławie. Odbiór pierwszego częstochowskiego koncertu był tak dobry, że organizator częstochowskiego festiwalu postanowił ponownie zaprosić Niela na 11. edycję w roku 2015 jako główną gwiazdę wieńczącą festiwal podczas finałowej gali. Również na tym koncercie w duecie wystąpił Jakub. Panowie tak dobrze poczuli się na scenie, że wstępne plany o stworzeniu własnego duetu z 2013 roku postanowili przekuć w rzeczywistość. W efekcie tej decyzji Jakub Konieczko gościł kilka dni w Anglii na początku grudnia 2015, gdzie krystalizował się repertuar, pomysł na granie, odbywały się pierwsze próby i koncerty duetu oraz powstała nazwa The Harpiano Show – Neil Wilde (UK), Jakub Konieczko (PL). Pierwsze koncerty w Polsce odbyły się na początku 2016 roku.

Smokestack


to komin, z którego kopci się rock, blues, rythm ‘n blues, funk, fuzja tylko dobrych dźwięków. Założycielem i liderem projektu jest Krzysztof Siewruk, który wraz z Tomkiem Staszczykiem i Piotrem Chmielewskim stworzyli w maju roku 2009 pierwszy skład. Zespół od razu wystąpił na scenie festiwalu Las Woda Blues, gdzie w części konkursowej zdobył drugie miejsce. Wyróżnienie zmotywowało do dalszej pracy nad set listą i tak rok 2009 minął pod znakiem licznych występów, które owocowały coraz to większymi zdobyczami. Festiwal im. Ryśka Riedla ‘Ku Przestrodze’ zakończył się trzecim miejscem w konkursie, natomiast we wrześniu 2009 Smokestack zdobywa Grand Prix na Festiwalu im. Pawła Bergera. Występ na festiwalu ‘Gramy nad Prosną’ odbył się w poszerzonym składzie, albowiem do zespołu dołączył Darek Rybicki [keys]. Po wygranym ‘Bergerze’, band ruszył z koncertami zaczynając od dwóch występów za granicą. Koncertowanie weszło w krew, co zresztą zostało zauważone i wyróżnione w ankiecie ‘Okolice Bluesa’, gdzie podsumowując rok 2009/2010 pojawiły się nazwiska Siewruk, Staszczyk. Wrzesień 2010 to kolejna zmiana w składzie, tym razem basisty. Miejsce Chmielewskiego zastępuje Martin Plascencia, który po raz pierwszy występuje w koncercie laureatów Festiwalu im. Pawła Bergera. Przełom 2010/2011 to czas eksperymentów, nagrań w składzie Say What [Krzysiek Siewruk, Darek Rybicki] oraz gościnnych koncertów m.in. z Maciejem Radziejewskim [ex. Krzak, Niemen, Urbaniak, Hancock, Brecker]. Przygotowanie i nagranie autorskiego materiału zajęło dwa lata pracy na raty. Owoce zarejestrowano w Studio 5150, Stobno Records oraz Vintage Records. Na płycie pojawią się goście ale o tym w przeddzień wydania krążka. Zarejestrowany materiał nabiera mocy, natomiast skład zamiast się starzeć, młodnieje. Na dzień dzisiejszy Smokestack tworzą: Krzysztof Siewruk, Szymon Sobek [g], Bartosz Jurgiel [b] oraz Szymon Baranowski [dr].

Eddie Angel


Eddie Angel – genialny gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów.
Charyzmatyczna postać, wielki showman i urodzony artysta w jak najlepszym
tego słowa znaczeniu. Brytyjczyk mieszkający w Londynie.
Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w
wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako
23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów.
Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith’em Levine
Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny
Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix,
Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob
Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy
Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki
które zawsze już będą klasykami.
Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze – miłości swojego
życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie
utworów – opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nd rollową
ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje „jak Johnny Cash pędzący na ostrzu
noża i spotykający szatańską fryzjerkę”.

Rust


Muzyczną działalność pod szyldem Rust muzycy z Poznania po raz pierwszy podkreślili
na początku bieżącej dekady dwoma mini-albumami „That’s All You’ve Got” oraz „EP II”.
Nagrany materiał pozwolił grupie zakwalifikować się na najważniejsze przeglądy w kraju, a
jego sceniczna odsłona je w następstwie zwyciężyć: w 2012 roku Rust został laureatem
festiwalu w Jarocinie i Eliminacji do Przystanku Woodstock, dzięki czemu jeszcze tego lata
wystąpił na półmilionowej imprezie Jurka Owsiaka. W tym samym czasie jako jedyny polski
zespół zakwalifikował się do MTV European Music Awards w Belfaście, gdzie dotarł do
finałowej czwórki międzynarodowej stawki artystów. Był to pierwszy kontynentalny akcent
zespołu – kolejne miały nastąpić już po premierze debiutanckiego LP „White Fog”.
Ten ukazał się w listopadzie 2014 roku nakładem Universal Music Polska. Album został
entuzjastycznie przyjęty przez muzycznych fachowców, którzy zgodnie pisali, że „to po
prostu jazda obowiązkowa” (Onet), „chwyciło już od pierwszego uderzenia perkusji”
(Magazyn Gitarzysta) i że na „White Fog” muzykom Rust „udało się stworzyć zręby własnej
tożsamości” (Głos Wielkopolski). W sieci materiał promowały teledyski do tytułowego
„White Fog” i „Mary Jane”, a w świecie rzeczywistym „White Fog Leads Me Tour”, podczas
którego tylko w roku 2015 zespół wystąpił na kilkudziesięciu scenach w kraju (m.in. podczas
Orange Warsaw Festival oraz przed wrocławskim koncertem Airbourne), a także w
Niemczech i we Francji. Kilkanaście miesięcy po wydaniu debiutanckiego krążka formacja
pracuje nad jego następcą.

Demian Band


Porywające trio – argentyńsko- hiszpańskie, którego liderem jest Demian Dominguez (gitara). Na początku 2012 roku, Demian rezygnuje z grania w kwartetach i triach. Postanawia wraz z Danielem Bianchi udać się do samych korzeni bluesa. Nie tylko tych z południa USA, lecz także tych afrykańskich. Za niepowtarzalne brzmienie zespołu odpowiadają wpływy Bo Diddley’a, bluesa z delty Mississippi oraz surowego, garażowego rocka. Dzięki temu ich występy na żywo, to świetna impreza, gdzie liczy się tylko energia oraz granie płynące z samego serca, na które publiczność jest zawsze otwarta.
Demian Band dzielił scenę z takimi gwiazdami bluesa jak Eric Sardinas czy Bernard Allison, a także poprzedzał koncerty Jimmiego Vaughana, Roya Rogersa oraz Los Lobos. Po wielu latach w trasie i licznych doświadczeniach, lider zespołu, buduje własny, uniklany model wzmacniacza gitarowego – Matamp Demian.

Albumy formacji – “Devil By My Side” i “Tattoo’d Fish” osiągnęły wielki sukces międzynarodowy, dotarły nawet do szczytu list przebojów amerykańskiego bluesa.

Natalia Sikora


Natalia z wykształcenia jest aktorką. Pierwsze kroki muzyczne stawiała z zespołem MAGMEN w Słupsku, kiedy miała 13 lat. To było prawdziwe ciężkie, osadzone, męskie granie w imię Rocka, HardRocka, Rock’n’Rolla i Bluesa. W tym okresie zaczęła intensywnie odwiedzać muzyczne i teatralne konkursy, przeglądy i festiwale w Polsce i nie tylko. Od pięciu lat występuje z pianistą Piotrem Proniukiem, z którym tworzą skład SikoraProniukDuo. Wspólnie nagrali płytę „Absurdustra–Próba Norwida” wydaną przez Polskie Radio w 2011 roku. Oprócz tego jest wokalistką zespołu „Mięśnie”.
W 2013 wygrała II edycję programu The Voice of Poland. 14 czerwca 2013 została laureatką konkursu SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego za wykonanie utworu „Konie” (muzyka: Włodzimierz Wysocki, słowa: Agnieszka Osiecka) zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, nagrodę Programu I Polskiego Radia oraz nagrodę biura podrózy Itaka.
24 lipca 2013 ogłoszono, iż wokalistka zakwalifikowała się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Ostatecznie piosenkarka zdobyła Srebrny Samowarza wykonanie piosenki „Jasnyj sokol” z repertuaru zespołu Lube.
Jej repertuar to karuzela emocji i wrażeń. Oprócz autorskich projektów jak „Mięśnie”, „Absurdustra-Próba Norwida” czy „BWB-Experience”, Natalia porusza się wśród utworów takich artystów jak Edith Piaf, Czesław Niemen, Elvis Presley, The Doors, Gary Moore, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, BB King, Frank Sinatra, Anna German, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Mahalia Jackson, Ray Charles i oczywiście Jenis Joplin.
Chyba każdy pamięta jej „Cry Baby” na przesłuchaniach w The Voice of Poland.
Z repertuarem Jenis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowałą się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Jenis. Swój projekt nazwała „BURIED ALIVE IN THE BLUES” For Janis Joplin.

Masz pytania Skontaktuj się z nami